У розділі матеріалів: 252
Показано матеріалів: 235-240
Сторінки: « 1 2 ... 38 39 40 41 42 »

Тип. Логоритмічне заняття
Вид. Фронтальне
Тема. В країні пальчиків
Мета. Вчити дітей поєднувати віршований текст з виконанням пальчикових вправ. Закріпити знання дітей про світлофор, його кольори. Розвивати слухову та зорову пам’ять, почуття ритму, міміку обличчя, наслідувальну рухову діяльність, дрібну,загальну моторику, увагу,  мислення. Виховувати самостійність, активність, бажання грати в колективі, в парах.
Обладнання. Палички на кожну дитину; кульки,  музичний супровід, маленькі «сонечка», вірші,кольорові олівці, обруч зі стрічками, пазли великого розміру, малюнок світлофора, не розфарбовані світлофори на кожну дитину.
                                   Хід заняття
 

ЛОГОРИТМІЧНІ ЗАНЯТТЯ З ДОСВІДУ РОБОТИ | Переглядів: 513 | Завантажень: 54 | Додав: Муха | Дата: 23.12.2015 | Коментарі (0)

Тип. Логопедичне заняття
Вид. Фронтальне
Тема. Їжачок-хитрячок шукає друзів. Диференціація свистячих, шиплячих звуків
Мета. Продовжувати та закріплювати вміння дітей розрізняти на слух і вимову свистячі та шиплячі звуки, відрізняти їх від інших звуків, розвивати мовленнєве дихання, силу і висоту голосу, дрібну моторику пальців рук. Вчити визначати характерні ознаки природи в зимовий період, збагачувати словниковий запас, повторити форми звернення, виховувати гарний естетичний смак.
Обладнання. Фігурки звірів (їжак, лисиця, зайчик), зображення дерев на фланелеграфі.
                                 Хід заняття
 

ЛОГОРИТМІЧНІ ЗАНЯТТЯ З ДОСВІДУ РОБОТИ | Переглядів: 717 | Завантажень: 65 | Додав: Муха | Дата: 23.12.2015 | Коментарі (0)

Тип. Логоритмічне заняття
Вид. Підгрупове
Тема. Диференціація приголосних звуків [р] та [р]
Мета. Вчити диференціювати м’які і тверді приголосні, закріпити звуковимову [р], [р’] в складах, звукосполученнях і словах. Вчити визначати місце заданого звука в словах. Розвивати фонематичний слух, пам’ять, мислення, зв’язне мовлення. Збагачувати словник, виховувати моральні якості.
Обладнання. Демонстраційний профіль звуків [р] та [р’], предметні малюнки, індивідуальні дзеркала, розрізна абетка.
Хід заняття
1. Повідомлення теми, мети заняття
2.Артикуляція звуків, порівняння їх вимови, порівняння профілів. Нижня щелепа і вся ротова порожнина напружені. Корінь язика і середня частина язика нерухомі і напружені. Кінчик язика широкий, витончений, піднятий і вібрує біля альвеол верхніх різців. Середня частина спинки язика опущена, задня частина припіднята. Бокові краї язика підняті і упираються у верхні корінні зуби. М’яке піднебіння припідняте, голосові щілини зімкнуті і вібрують.
При вимові [р] кінчик язика загинається доверху в незначному ступені, середня частина язика піднята.
3. Вимова звуків [р] та [р]
Логопед пропонує дітям промовити перед дзеркалом звуки [р],[р’]. Звертає увагу на відмінності у вимові, положенні язика.
Які звуки [р] та [р’] - голосні чи приголосні? (приголосні)
Чому? (тому що під час їх вимови в роті є перешкода).
Який звук [р]? (твердий), [р’]? (м’який).
4. Закріплення матеріалу
Послухати слова і сказати, твердо чи м’яко вимовляється звук [р] в кожному слові.
Риба-річка        рижик-ріжок             рис-ріпа
Брід-бруд         ряд-рада                     поряд-поруч
5.Виразно промовляй чистомовки:
Ра-ра-ра – починається гра.
Рі-рі-рі – по снігу скачуть снігурі.
Ри-ри-ри – по небу пливуть хмари
6.Вивчити вірш
-  Гр-р-р! – гарчить старий Рябко.
- Мр-р-р! – муркоче котик.
- Скре-ке-ке! – кричить сорока.
- Кар-кар-карр - ворона скаче боком.
- Кр-! – лякає всіх шуліка.
Тілька півень кукуріка.
7.Доповни речення назвами малюнків, використовуючи предметні малюнки.
У борщ додають (буряк) та (моркву).
Страви стають запашними, якщо до них додають (кріп)  та          (петрушку).
8.Зміни речення:
Я перетирав з цукром смородину та порічки.
(Я, ти, ми, він, вона, вони).
9. Підведення підсумків заняття
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                               
 

ЛОГОРИТМІЧНІ ЗАНЯТТЯ З ДОСВІДУ РОБОТИ | Переглядів: 450 | Завантажень: 29 | Додав: Муха | Дата: 23.12.2015 | Коментарі (0)

Тип. Логоритмічне заняття
Вид. Підгрупове
Тема. Автоматизація звука [л]
Мета. Вчити дітей фонетично виділяти звук [л]. Закріпити вимову звука [л]. Збагачувати  словниковий запас, розвивати фонематичні процеси, уяву. Виховувати дисциплінованість.
Обладнання. Предметні малюнки, сигнальні картки.
                             Хід заняття

  1. Динамічна вправа

Діти виконують рухи відповідно тексту:
А допитлива Варвара

ЛОГОРИТМІЧНІ ЗАНЯТТЯ З ДОСВІДУ РОБОТИ | Переглядів: 424 | Завантажень: 29 | Додав: Муха | Дата: 23.12.2015 | Коментарі (0)

Тип. Логоритмічне заняття
Вид. Підгрупове
Тема. Зоопарк. Диференціація звуків [п – б]
Мета. Вчити дітей розрізняти звуки [п – б] на слух, у вимові на матеріалі складів, слів, речень. Продовжувати роботу над звуковим аналізом. Вчити поширювати речення за допомогою прикметників. Розвивати фонематичний слух. Закріплювати навички загальної,  дрібної моторики, розвиток координації рухів, ритмічної мови, музичного слуху. Розвивати фізіологічне дихання, об’єм легенів, всі психічні процеси. Виховувати бажання грати і добре ставитися до тварин. 
Обладнання. Іграшки, слова - ілюстрації та предмети на звуки [п – б] (пароплав, пензлик, пенал, банка, бегемот, барабан), фішки для звукового диктанту, карточки для звукового аналізу та розбору речень, предметні малюнки, дидактична гра  «Де чий будинок», іграшкові тварини, олівці, кульки, кубики.
                              Хід заняття
 

ЛОГОРИТМІЧНІ ЗАНЯТТЯ З ДОСВІДУ РОБОТИ | Переглядів: 690 | Завантажень: 75 | Додав: Муха | Дата: 23.12.2015 | Коментарі (0)

Тип. Логоритмічне заняття
Вид. Фронтальне
Тема. Веселі музиканти
Мета. Вчити дітей фонематично розрізняти різні види звуків за висотою, силою, темпом, ритмом. Розвивати м’язи обличчя, уміння виразом його передавати свій емоційний стан; розвивати фізіологічне дихання, артикуляційну, загальну і дрібну моторику, зорову увагу, мислення, пам’ять. Формувати особисті якості – витримку, зосередженість, сміливість, що особливо потрібно при різних дефектах мовленнях. Виховувати уважність, активність, бажання грати в колективі.
Обладнання. Різні музичні інструменти (бубон, барабан, сопілка та ін.), ілюстрації артикуляційної гімнастики, піддувайчики в вигляді листочків, іграшка їжака, театральний шум «Поїзда», музичний супровід.
                                Хід заняття
 

ЛОГОРИТМІЧНІ ЗАНЯТТЯ З ДОСВІДУ РОБОТИ | Переглядів: 438 | Завантажень: 24 | Додав: Муха | Дата: 23.12.2015 | Коментарі (0)